Принципи розміщення декоративних кущів в саду
Всі рослини, розглянуті нами в статті «Невибагливі і прекрасні – декоративні кущі, топ-10», як і будь-які інші декоративні кущі і дерева, потребують виконання певних правил при використанні у ландшафтному дизайні (як і прийнятих норм при облаштуванні прибудинкової території). Їх дуже багато, але кілька з них – принципові, які варто запам’ятати ландшафтному дизайнеру-початківцю.
- Створювати мішані групові посадки з вічнозелених та листопадних кущів – не просто недоцільно, це моветон з точки зору гармонійного ландшафтного дизайну.
- Озеленення будь-якого саду чи ділянки починається з олівця і паперу. На нього наносяться умовні позначки рослин у «дорослому» розмірі. Для цього варто уявити скільки та чи інша рослина буде займати місця на ділянці, коли виросте.
- Якщо не впевнені у відстані, яка має бути між кущами, краще – залиште більше місця, ніж менше. Якщо рослини, розростаючись, починають боротися за місце під сонцем, вони пошкоджуються, втрачають красу і часто гинуть.
- Оптимальна відстань між декоративними кущами залежить від їх габаритів. Низькорослі саджають на відстані 0,7-0,8 метра між ними, середні – 1,2-1,5 метра, високі (калина, спірея, форзиція, бузок, глід) – як мінімум, 2 метри.
Комментариев нет:
Отправить комментарий